Adventinė popietė

   Veprių pagrindinės mokyklos tikybos mokytoja Zita Bausienė visus pradinukus, aukštesniųjų klasių mokinius ir mokytojus sukvietė į Adventinę popietę. Senoviniais rakandais papuošta salė ir dūzgiantis verpėjos Laimos Krikštaponienės verpimo ratelis visus nukėlė į praeitį. Ne vienas mokinukas taip pat išbandė ratelio vingrybes, kedeno vilnų kuodelį, kuris sumanios verpėjos rankose virto plonomis siūlų gijomis.

IMG 4248

 

 

   Rengino vedėjos aštuntokės Augustė Gražytė, Angelė Takarevičiūtė, Odeta Šereikaitė ir devintokė Roneta Snegeckaitė uždegė adventines žvakeles ir popietės dalyvius pakvietė prisiminti, kaip per Adventą vakarodavo mūsų senoliai. Mokiniai minė mįsles, dainavo kalėdines dainas, šoko ratelius, žaidė žaidimus. Smagiai nuteikė pirmokės Akvilės Aukštakojytės tarmiškai sekama pasakaitė ,,Vilkas ir avinas“ ir visų bendrai pasekta pasaka ,,Ir aš kartu“. Popietėje netrūko Kūčių vakaro burtų, spėjimų, kuriais ir dabar tikime. Vaikai traukė šiaudus, metė batus per petį ir išbandė kitus burtus bei išsiaiškino jų reikšmes.

  Baigiantis popietei mokiniai apžiūrėjo salę papuošusius senovinius rakandus ir pasigėrėjo Laimutės Krikštaponienės mezgamu jos pačios suverptų vilnonių siūlų mezginiu.

Veprių pagrindinės mokyklos informacija

IMG 4268

 

IMG 4266

 

IMG 4255

 

IMG 4240

 

IMG 4222

 

IMG 4289

 

IMG 4291


Ekomokykla
ES  lemt    

 

Paieška

Svarbi informacija

Fotor0417233717

Facebook

PRISIJUNGTI

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com