Ekologinio ugdymo diena „Lino namuose“

Veprių pagrindinėje mokykloje vykdomas sveikatos stiprinimo projektas „Sveikatingumo dienos“. Plėsdami ir gilindami ekologinį mokinių sąmoningumą pavasarį mokyklos darže pasisėjome linų. Baigiantis rugsėjui surengėme išvyką į „Lino namus“ Bagaslaviškyje (Širvintų r.), pas ūkininką Bronislovą Vošterį. Ūkininkas jau daugiau kaip du dešimtmečius augina linus, belukštes avižas, spelta kviečius, spaudžia sveiką sėmenų bei rapsų aliejų, gamina įvairius sveikuoliškus kruopų mišinius košėms.

IMG 0898

Žvalus ir energingas ūkininkas parodė, kaip spaudžiamas sėmenų aliejus. Prieš išvardydamas naudingąsias linų savybes, svečius pavaišino duona, suvilgyta sėmenų aliejumi ir pagardinta česnaku bei kmynais, žolelių arbata. Toks užkandis daugeliui mokinių tikrai patiko. O išklausę ūkininko pasakojimą ir sužinoję, kad 1 g sėmenų atstoja dvi kapsules pirktinių žuvų taukų (atitinkamai 1 kg atstoja 33 dėžutes žuvų taukų kapsulių!), be to, dar turi ir žmogaus sveikatai būtinų mineralų, pažadėjo šią žinią perduoti tėvams.

Linai nuo senų laikų buvo labai svarbūs ir vertinami lietuvių. Jų pluošto gaminiai pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Net himnas yra sukurtas linams. Kartu su ūkininku B. Vošteriu jį giedodami ir baigėme viešnagę „Lino namuose“. Lauktuvių gavome kruopų mišinių košei.

                                                                   Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Vida Ramanauskienė

 IMG 0871

 

IMG 0951


Ekomokykla
ES  lemt    

 

Paieška

Svarbi informacija

Fotor0417233717

Facebook

PRISIJUNGTI

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com